Plus rozpoczyna sprzedaż prądu dla klientów indywidualnych

Plus rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej na terenie całej Polski. Od 15 kwietnia oferta będzie dostępna w punktach sprzedaży Plusa, a od maja br. w punktach Cyfrowego Polsatu. Zasady zmiany sprzedawcy mają być maksymalnie uproszczone, a wszystkie formalności zostaną przeprowadzone w imieniu klienta przez pracowników Plusa.

Operator wprowadza całkowicie nowy na polskim rynku abonamentowy model sprzedaży prądu, w którym klient wybiera odpowiadający mu abonament z pakietem energii i płaci za tyle, ile jej zużył.

Nowa usługa „Prąd od Plusa” to: stawka za kWh z gwarancją niezmienności w trakcie trwania kontraktu, zniżka dla klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu w ramach programu smartDom, jedna oferta energii w całej Polsce i jedna faktura.

W  ofercie Plusa stawka energii elektrycznej dla grupy taryfowej G11 wynosi 0,3137 zł brutto poza promocją oraz 0,294 zł brutto w ramach programu smartDOM. Do podanych stawek za kWh nie są już doliczane żadne inne dodatkowe opłaty stałe – dystrybucyjne czy handlowe (stosowane przez innych dostawców prądu np. przy niskiej stawce za kWh). W Plusie stawka za kWh prądu stanowi całkowity koszt zużycia energii przez gospodarstwo domowe na podstawie którego liczony jest abonament miesięczny za energię elektryczną.

Ulotka „Energia elektryczna w Plusie” dla Warszawy i okolic, pakiety energii i opłaty abonamentowe

Oferta zbudowana została według sprawdzonych zasad znanych z usług telekomunikacyjnych:

  1. Klient wybiera miesięczny pakiet energii (paczka kWh) i płaci stały abonament przez cały okres 24-miesięcznej umowy. Do wyboru są pakiety z paczkami energii od 100 kWh do 2000 kWh.
  2. W przypadku przekroczenia przez klienta pakietu energii nie traci on dostępu do usługi, a dodatkowe zużycie zostanie ujęte na najbliższej fakturze rozliczeniowej według tych samych stawek, które obowiązują w pakiecie.
  3. W razie niewykorzystania pakietu na koniec okresu rozliczeniowego, niezużyta energia jest przeliczana na złotówki i przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe pokrywając nowe zobowiązania albo jej wartość zostaje oddana klientowi w formie gotówki lub przelewu.
  4. Abonament za pakiet jest naliczany „z góry”, a okres rozliczeniowy następuje co 6 lub 12 miesięcy, w zależności od decyzji klienta.
  5. W trakcie całego okresu rozliczeniowego niewykorzystane pakiety sumują się na wzór przechodzenia minut z miesiąca na miesiąc.

Szczegółowe informacje o ofercie: Plus Energetyka dla domu

Po liberalizacji rynku energetycznego każdy klient ma prawo zmienić dostawcę prądu. Oznacza to większe urynkowienie cen energii elektrycznej, a więc także dużą szansę na ich obniżkę. Dlatego coraz więcej odbiorców decyduje się na zmianę sprzedawcy. Od 2011 roku liczba klientów, którzy to zrobili wzrosła aż o 25% w przypadku gospodarstw domowych i 18% w przypadku firm.

źródło: Plus