Przeniesienie numeru z Play Abonament do Play Next


Abonenci Play nie mają możliwości bezpośrednio przenieść numer z oferty Play Abonament do usługi subskrypcyjnej Play Next. Po drodze muszą migrować do oferty Play na Kartę.

Klienci Play Abonament chcąc przenieść numer do usługi Play Next w pierwszej kolejności muszą wypowiedzieć dotychczasową umowę. Najlepiej przed zakończeniem bieżącego cyklu rozliczeniowego. Zgodnie z regulaminem usług świadczonych przez Play obowiązuje zachowanie 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

W wypowiedzeniu umowy wyraźnie informujemy operatora, że numer telefonu ma zostać przeniesiony do oferty Play na kartę. To konieczny warunek.

Play Abonament -> Play na Kartę -> Play Next

Dopiero po przeniesieniu numeru telefonu z abonamentu do oferty Play na Kartę, możemy zlecić przeniesienie numeru w aplikacji Play Next.

Jak widzicie cały proces jest dość czasochłonny ale przy dobrej organizacji powinien zająć nie więcej niż 1-2 miesięcy.

Play Next czyli abonament w aplikacji z którego rezygnujesz kiedy chcesz.

Play Next działa na zasadzie subskrypcji w aplikacji mobilnej.

Play Next to usługa abonamentowa mająca cechy oferty na kartę – nie wymaga zawarcia długoterminowej umowy. Rachunki są regulowane poprzez stałe obciążenie dodanej do konta abonenckiego karty płatniczej. Opłata miesięczna za usługę pobierana jest automatycznie co miesiąc. Za subskrypcję płacimy z góry.

W ramach aktualnej promocji „Subskrypcja przez pół ceny” otrzymamy rabat 50% na abonament, po przyznaniu którego zapłacimy 22,50 zł przez 6 miesięcy, o ile przenosimy numer z innej sieci.

Pozostali klienci, którzy zawrą umowę z nowym numerem lub zmieniają swoją ofertę w Play na subskrypcję Play Next otrzymają 3 miesiące abonamentu za połowę ceny (22,50 zł/mies.).

W Play Next nie otrzymasz faktury VAT za abonament jeśli prowadzisz firmę.

Kartę SIM zamawiamy w aplikacji Play Next.

Odbiór kart SIM realizowany jest w sieci salonów Play lub za pośrednictwem kuriera. Przy odbiorze trzeba tylko pokazać dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport).

Opłata aktywacyjna w Play Next wynosi 5 zł i jest pobierana tylko w przypadku nowego numeru.

Jak aktywować kartę SIM?

Na karcie SIM znajduje się kod QR. Wystarczy zeskanować go w aplikacji lub przepisać numer karty w odpowiednim polu. Umowa zawierana jest w chwili skanowania karty SIM.

View this post on Instagram

Wolność dla wszystkich! I gitara ?#playnext

A post shared by Play Next (@playnextapp) on

Subskrypcja Play Next kosztuje 45 zł miesięcznie – co dostajesz w ramach abonamentu?

W cenie abonamentu otrzymamy nielimitowane połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y, pakiet UE oraz 50 GB mobilnej transmisji danych.

W Pakiecie UE otrzymamy co miesiąc: 100 minut na połączenia (wychodzące i przychodzące), 50 SMS-ów/MMS-ów oraz 500 MB.

System zaproszeń to możliwość obniżenia abonamentu do 1 zł miesięcznie.

Gdy ktoś dołączy na podstawie naszego polecenia, odbierze miesiąc subskrypcji za 1 zł. Jeżeli osoba którą poleciliśmy zapłaci za kolejną subskrypcję – my dostaniemy miesiąc subskrypcji za 1 zł.

Skorzystanie z tych benefitów nie wymaga żadnego zobowiązania i standardowo umożliwia zakończenie subskrypcji w dowolnym momencie.

Jak rozwiązać umowę z Play Next?

Umowa wygasa po 90 dniach licząc od ostatniego dnia aktywnej subskrypcji lub z chwilą przeniesienia numeru do innego operatora.

Więcej informacji na stronie: https://next.play.pl/

źródło wł.