Flex Rodzina czyli wariant grupowy w Orange Flex i abonamentem za 15 zł


Od dziś w Orange Flex można stworzyć Rodzinę i dodać nawet 5 kolejnych numerów.

Flex Rodzina to nowe rozwiązanie w Orange Flex, dzięki któremu w łatwy sposób można kontrolować wydatki i usługi całej rodziny. Dodatkowo tylko w ofercie Flex Rodzina dostępny jest nowy plan za 15 zł miesięcznie.

Dodaj nawet pięć dodatkowych numerów już od 15 zł miesięcznie.

W ramach oferty Flex Rodzina można podłączyć maksymalnie 6 numerów.

Wszystkie numery w jednej Rodzinie muszą być zarejestrowane na jedną osobę. Płatności za Plany będą pobierane z jednej karty płatniczej, która zostanie podpięta do konta.

Flex Rodzina obsługuje dwa profile: administratora oraz członka rodziny. Właścicielem wszystkich numerów jest administrator, który płaci za usługi. Administrator ma większe uprawnienia: dołącza i usuwa członków rodziny, a także może zarządzać ich ofertą oraz kartami SIM.

„Zapytaj o zakup” to nowa funkcjonalność w ramach Flex Rodzina.

Nowa opcja „Zapytaj o zakup” daje możliwość kontroli nad wydatkami. Administrator może aktywować bądź wyłączyć ją indywidualnie dla każdego członka Rodziny. Kiedy opcja jest włączona administrator każdorazowo otrzyma w aplikacji powiadomienie z prośbą o wyrażenie zgody na zakup.

Członek rodziny może kupować dodatkowe usługi, np.: Social Pass, pakiety danych, czy pakiety roamingowe bezpośrednio w aplikacji. Wtedy wszystkie dodatkowe usługi działają tylko dla danego numeru.

Plany komórkowe w Orange Flex

Jak przenieść numer od innego operatora do Flex Rodzina?

Wszystko załatwiamy przez aplikację. Przenoszony numer musi być zarejestrowany u obecnego operatora na administratora grupy Flex Rodzina. Kartę SIM otrzymamy kurierem lub odbieramy w salonie Orange, musimy samodzielnie aktywować w aplikacji, w swoim telefonie. Następnie dopiero po aktywacji Planu można przekazać ją użytkownikowi numeru.

Tylko w ofercie Flex Rodzina pojawia się nowy plan komórkowy za 15 zł.

Plan zawiera nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu w UE. Ten plan nie posiada pakietu danych. W założeniu ma służyć np. rodzicom, którzy chcą regulować dostęp najmłodszych do Internetu oraz starszym użytkownikom. 

Do planu za 15 zł można dokupić dodatkowe GB w aplikacji. Dostępne są trzy różne opcje jednorazowych pakietów GB: 1 GB, 5 GB i 10 GB.

Zarówno administrator, jak i każdy z członków Flex Rodziny, może skorzystać z funkcji „Przekaż GB”, pozwalającej przesuwać posiadane GB pomiędzy użytkownikami Orange Flex.

źródło: Orange