Play: Płatności za zakupy w App Store, Apple Music i iTunes bez karty kredytowej


Play udostępnił usługę dodawania płatności do rachunku za telefon (carrier billing) dla zakupów w App Store, Apple Music i iTunes.

Od 6 grudnia 2018 klienci Play mogą płacić za zakupy w App Store, Apple Music oraz iTunes realizowane z urządzeń Apple za pomocą usługi carrier billing.

Carrier billing to pewna bezpieczna oraz uniwersalna metodą płatności, która pozwala na wyeliminowanie konieczność używania karty kredytowej.

Jak działa realizowanie płatności za pomocą usługi „carrier billing”?

Usługę ‚carrier billing’ można aktywować w kilku prostych krokach. Klienci Play posiadający Apple ID wybierają ‚carrier billing’ jako metodę płatności w swoich ustawieniach konta na App Store, Apple Music oraz iTunes.

Po wybraniu usługi ‚carrier billing’, wszystkie przyszłe zakupy realizowane przy użyciu Apple ID będą automatycznie dodawane do miesięcznego rachunku za telefon.

Nowa opcja płatności skonfiguruje się automatycznie.

Usługa pozwala na proste zakupy realizowane jednym stuknięciem ze wszystkich urządzeń Apple, w tym Apple TV oraz Apple Watch.

Obejmuje to zakupy aplikacji, muzyki, filmów, programów telewizyjnych, subskrypcji Apple Music oraz usługi przechowywania iCloud. Żadne informacje osobiste nie będą udostępniane stronom trzecim.

źródło: Play