Plus i Premium Mobile mogą pobierać dodatkowe opłaty za korzystanie z roamingu w UE


Polkomtel (operator sieci Plus) oraz Premium Mobile (MVNO Plusa) dostały zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej na wprowadzenie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu na terenie Unii Europejskiej. Zgoda została wydana na okres 12 miesięcy.

W dniu wczorajszym Plus wydał specjalne oświadczenie wobec pojawiających się informacji na ten temat:

Nawiązując do medialnych doniesień, Plus zapewnia swoich klientów, że po wydaniu Decyzji UKE, nic się nie zmienia w zakresie opłat roamingowych. Klienci mogą nadal korzystać z roamingu na terenie Unii Europejskiej tych samych zasadach jak dotychczas.

Dział Komunikacji Korporacyjnej
Polkomtel Sp. z o.o.

Portal telekomunikacyjny Telepolis.pl uzyskał od UKE  bliższe informacje w sprawie wydanej decyzji:

Z analizy UKE wynika, że Plus i Premium Mobile poniosły znaczące straty ze względu na wprowadzenie RLAH od 15 czerwca. UKE zezwoliło im na wprowadzenie dopłat na okres 12 miesięcy. Jeśli operator podjął decyzję o pobieraniu dodatkowych opłat w okresie kolejnych 12 miesięcy musi mieć na uwadze, aby wysokość przychodów z osiąganych dopłat nie przekroczyła wysokości wykazanej przez operatora, zweryfikowanej przez Prezesa UKE i wykazanej w decyzji wysokości marży. Wszelkie działania w ramach wydanej zgody będą monitorowane przez UKE, a także KE. Jeżeli wykażemy, że marża będzie za wysoka, na operatora może zostać nałożona kara.

Decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej może okazać się precedensowa. Swoje wnioski o wprowadzenie dodatkowych opłat złożyli również inni operatorzy: Virgin Mobile, Netia, NC+, Mobile Vikings, Mobile Group, Internetia i Telefonia Dialog – informuje Business Insider Polska.

źródło: Plus, Telepolis.pl

One Reply to “Plus i Premium Mobile mogą pobierać dodatkowe opłaty za korzystanie z roamingu w UE”

  1. Wolny rynek mówili … jak ich nie stać to czas zamknąć firmę ??