Porównanie: Wybieramy tani abonament bez telefonu do 20 zł


Na wstępie składam wszystkim czytelnikom najserdeczniejsze życzenia noworoczne: wszystkiego najlepszego, zdrowia i pomyślności przez cały 2017 rok.

Nowy Rok rozpoczynamy od porównania wybranych abonamentów bez telefonu do kwoty 20 zł. Jest to kategoria najtańszych ofert abonamentowych dlatego nie stawiamy wygórowanego kryterium. Zebrane do zestawienia taryfy muszą spełniać tylko trzy warunki:

 • zawierać nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych w kraju,
 • abonament w wersji bez telefonu,
 • opłata miesięczna do 20 zł.

Poniżej wybrane abonamenty bez telefonu do 20 zł (na podstawie stron operatorów na dzień:14.01.2017):

FM Group Mobile (MVNO Plusa) Best Move free 19,90 zł

 

W abonamencie otrzymamy rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych w tym na numery stacjonarne i 2 GB limitu danych na internet. Za tak opakowaną najtańszą taryfę w FM Mobile zapłacimy 19,90 zł. Wysłanie wiadomości SMS to dodatkowy koszt 19 gr doliczany do miesięcznego rachunku. Opcjonalnie możemy dokupić pakiet SMS/MMS no limit za 10 zł/m-c.

Umowę podpisujemy na okres 12 m-cy, aktywacja kosztuje 29 zł. Oferta skierowana jest do wszystkich klientów i można ją zamówić na stronie FM Mobile.

Lajt Mobile (MVNO Plusa) Rozmowy do wszystkich 14,99 zł

 

W abonamencie dostajemy rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. I to wszystko co zaproponuje nam Lajt Mobile w pakiecie Rozmowy do wszystkich za 14,99 zł. Niestety nie mamy tutaj możliwości dokupienia żadnego pakietu internetowego czy SMS-owego. Pozostałe usługi w tym wiadomości SMS i MMS płatne są według cennika i doliczane do abonamentu.

Plusem oferty sieci Lajt Mobile jest bezterminowa umowa z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. W ramach trwającej właśnie promocji aktywacja do końca stycznia 2017 r. została obniżona do 1 zł.

Przy przeniesieniu numeru i zawarciu umowy na okres 24 m-cy otrzymamy pierwsze 3 miesiące za 1 zł. Operator w regulaminie informuje, że wymaga zgody na sprawdzenie wiarygodności kredytowej przed zawarciem umowy. Oferta dostępna jest dla wszystkich klientów na stronie Lajt Mobile. Na temat samej promocji przeczytacie również tutaj.

Lajt Mobile (MVNO Plusa) Lajtowy no limit ROZMOWY, SMS-y/MMS-y + 10 GB w promocji „Strzał w dziesiątkę”

 

To promocja dostępna tylko dla klientów przenoszących numer z innej sieci. Moim zdaniem to aktualnie najlepsza propozycja na rynku ofert abonamentowych bez telefonu. Decydując się na promocję „Starzał w dziesiątkę” otrzymamy obniżony abonament do 10 zł przez pierwsze 10 m-cy potem kwota wzrośnie do 36,99 zł. Co otrzymujemy w taryfie promocyjnej, otóż całkiem sporo: nielimitowane rozmowy na krajowe numery komórkowe, SMS-y, MMS-y no limit i 10 GB na internet. Opcjonalny pakiet na numery stacjonarne kosztuje tylko 2 zł/m-c.

Umowa podpisywana jest na 12 m-cy, aktywacja wyniesie nas 1 zł o ile zdecydujemy się złożyć zamówienie do końca stycznia br. Z promocji „:Starzał w dziesiątkę” dla przenoszących numer można skorzystać pod tym adresem.

Nju Mobile z rachunkiem (submarka Orange)Rozmowy i internet 19 zł

 

Nju Mobile trafił do zestawienia z abonamentem bez telefonu za 19 zł. W ramach pakietu Rozmowy i internet dostaniemy połączenia głosowe do wszystkich sieci komórkowych bez limitu za max. 19 zł/m-c i 1 GB transferu danych. Jeśli chcemy opcjonalnie skorzystać z nielimitowanych rozmów na numery stacjonarne zapłacimy za nie max. 10 zł/m-c.

W Nju obowiązuje nas umowa bezterminowa i aktywacja za 0 zł. Oferta dostępna dla wszystkich klientów.

Warto również zwrócić uwagę na ciekawe opcje dodatkowe w które obudowana jest oferta Nju z rachunkiem. Mam tu na myśli takie usługi jak dodatkowy numer za 9 zł (koszt korzystania z oferty przez dwie osoby spada do 14 zł miesięcznie) lub ?im dłużej tym lepiej? gdzie po 6 miesiącach stażu w Nju otrzymamy 2 GB internetu. Abonament zamówimy na pod tym adresem.

Premium Mobile (MVNO Plusa)Freedom1 19,90 zł

 

Na koniec przedstawiamy ofertę Freedom 1 za 19,90 zł. W najtańszym abonamencie w Premium Mobile otrzymamy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, SMS-y bez limitu i internet z limitem 5 GB. Dla wielu użytkowników smartfonów takie parametry są zupełnie wystarczające, a do tego całość kosztuje nas mniej niż 20 zł miesięcznie. Więcej o nowych taryfach Freedom w Premium Mobile przeczytasz tutaj.

Od kilku tygodni w Premium Mobile dostępna jest promocja Freedom Pack, w ramach której posiadacze dwóch abonamentów otrzymają rabat 5 zł na fakturze. Jeśli będą to trzy oferty abonamentowe i więcej, rabat wzrośnie do 10 zł. W Premium Mobile obowiązują umowy bezterminowe, aktywacja to koszt  29 zł. Oferta dostępna dla wszystkich klientów. Aby sprawdzić całą ofertę sieci lub złożyć zamówienie przejdź na stronę Premium Mobile.

Operator/TaryfaRozmowy/SMSInternetUmowaUwagi
FM Group Mobile
Best Move free 19,90 zł
Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne2 GB12 m-cy, aktywacja 29 złPakiet SMS/MMS bez limitu za 10 zł/m-c
Lajt Mobile
Rozmowy do wszystkich 14,99 zł
Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne-12 m-cy lub 30 dni, automatycznie odnawiana, aktywacja 1 zł
Lajt Mobile
Lajtowy no limit ROZMOWY, SMS-y/MMS-y + 10 GB w promocji „Strzał w dziesiątkę” 10 zł przez pierwsze 10 m-cy potem 36,99 zł
Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, SMS-y, MMS-y bez limitu10 GB12 m-cy, aktywacja 1 złPromocja "Strzał w dziesiątkę" dostępna jest wyłącznie dla klientów przenoszących numer z innej sieci.

Pakiet rozmowy na stacjonarne bez limitu za 2 zł/m-c
nju mobile
Rozmowy i internet 19 zł
Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych1 GB30 dni, automatycznie odnawiana, aktywacja 0 zł
Premium Mobile
Freedom1 19,90 zł
Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych5 GB30 dni, automatycznie odnawiana, aktywacja 29 zł

Autor: Kuba Stefanik

5 Replies to “Porównanie: Wybieramy tani abonament bez telefonu do 20 zł”

 1. A widzieliście nowe abonamenty Plusa? porażka – każą sobie płacić niezłe sumy za telefony.

  • jestem na biezaco z takimi rzeczami. i to moj ostatni „chyba” abonament w play powiedzmy… bo rejczel jest lepiej miec np njumobajl + tel na raty niz te ich ABONAMENTY z telefonami

   • Świezutka informacja z dzisiaj to planowane wejscie Virgin Mobile z ofertą postpaid. Już 27.01 pierwsze szczegóły! Pozdr Kuba

    • Fajne, ale Virgin jak zwykle bez MMSów,

     A tak to tak zwana „Cykliczna opłata podstawowa” 10 zł za nic X)
     + 17 zł za Rozmowy
     + 9 zł za SMS (MMSów – BRAK)
     + 10 zł za np. 5 GB (bo UWAGA za 0 zł to tylko przez pierwsze 6 miesięcy)
     – 5 zł za e fakturę
     – 5 zł za duszę (zgoda marketingowa)

     RAZEM
     26 zł za wszystkie cyrografy bez MMSów
     a po 6 miesiącach niespodzianka 36 zł

     To nawet Premium ma no limit z 5 GB za 24,70 ( 30,85 bez oddawania duszy za 6,15)

     A FM GRUPa 29,90 za to samo bez cyrografu

     Lajt nieco gorzej bo bez stacjonarnych i 4 GB za 24,99 ale to jakiś zielony syf

     😀