Sony przedstawia nowe modele: Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra i L2


Na targach CES 2018 w Las Vegas Sony Mobile przedstawiło trzy nowe smartfony klasy superśredniej: Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra i L2.

XPERIA XA2

Xperia XA2 otrzymała główny aparat 23MP wyposażony w duży czujnik obrazu Sony 1/2.3″ Exmor RSTM o czułości ISO 12800 i funkcję nagrywania w 4K z możliwością nagrywania w trybie slow motion i tempie 120 klatek na sekundę. Przedni aparat 8 MP wyróżnia się super szerokim kątem 120°.

Wyświetlacz 5.2″ Full HD osadzony jest w pozbawionej ramek obudowie i wykonany z odpornego szkła Corning Gorilla Glass.

Xperia XA2 zbudowana jest z anodyzowanego aluminium po bokach, wykończona diamentowym szlifem na górze i na dole telefonu, który podkreśla industrialne piękno metalu.

Xperia XA2 otrzymała baterię o dużej pojemności 3300 mAh. Inteligentne technologie ładowania Sony takie jak: Smart Stamina, która wydłuża czas pracy podczas dnia, Battery Care i Ładowanie Adaptacyjne Qnovo sprawiają, że bateria pozostanie w dobrym stanie w trakcie użytkowania i kolejnych cykli ładowania. Szybkie ładowanie dostarcza godziny działania telefonu po zaledwie kilku minutach podłączenia do sieci (wymaga Quick Charger UCH12W).

Całość uzupełnia szybki procesor Qualcomm Snapdragon 630 Mobile Platform.

Xperia XA2 na wybranych rynkach będzie dostępna w wersjach Single SIM i Dual SIM, w czterech świeżych kolorach: srebrnym, czarnym, niebieskim i różowym.

W Polsce pojawi się od lutego we wszystkich salonach operatorów (Single SIM) oraz na rynku otwartym (Dual SIM) w cenie rynkowej 1499 zł.

XPERIA XA2 ULTRA

Xperia XA2 Ultra to według Sony idealny smartfon „dual selfie”, który posiada dwa aparaty przednie, jeden o rozdzielczości 16MP z optyczną stabilizacją obrazu oraz drugi o superszerokim kącie 120° i rozdzielczości 8MP. Oba wyposażone zostały w lampę błyskową.

Moduł aparatu tylnego 23MP i duży czujnik o przekątnej 1/2.3″ Exmor RSTM zapewnia czułość na poziomie ISO 12800. Możliwość nagrywania w 4K i funkcja nagrywania video slow motion w z prędkością 120 klatek na sekundę.

Xperia XA2 Ultra wyposażona została w najbardziej dynamiczny ekran 6″ Full HD, zbudowany z mocnego i odpornego szkła Corning Gorilla Glass.

Odblokowanie telefonu jest łatwe dzięki wbudowanemu czujnikowi linii papilarnych – One Touch, ulokowanemu na plecach smartfonu.

Bateria o pojemności 3580 mAh zapewnia długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Xperia XA2 Ultra będzie dostępna na wybranych rynkach w wersjach Single SIM i Dual SIM, w czterech nowoczesnych kolorach: srebrnym, czarnym, niebieskim i złotym.

W Polsce od lutego dostępna będzie na otwartym rynku w wersji Dual SIM w cenie 1899 zł.

XPERIA L2

Sony zaprezentowało również budżetowy model Xperia L2 z wyświetlaczem 5,5″ HD, baterią o dużej pojemności i superszerokokątnym 120° aparatem selfie w rozdzielczości 8MP specjalnie zaprojektowany do selfie.

Xperia L2 posiada baterię o pojemności 3300 mAh.

Xperia L2 będzie dostępna w wersjach Single SIM oraz Dual SIM na wybranych rynkach w trzech kolorach czarnym, złotym i różowym.

W Polsce dostępna będzie od lutego w wybranych sieciach sprzedaży w cenie 999 zł.

Przedsprzedaż Xperia XA2 w Play rusza od 9 stycznia 2018 r.

Od 9 stycznia w salonach Play i Sony Centre oraz w sieciach handlowych na rynku otwartym (RTV Euro AGD, Saturn, Media Markt, Allegro Strefa Marek – wyłącznie w oficjalnym sklepie Sony Mobile prowadzonym przez M-point, Media Expert, Komputronik, X-kom.pl i Neonet.pl) rusza przedsprzedaż modelu Xperia XA2.

Z kolei 15 stycznia rozpocznie się akcja przedsprzedaży w sieciach T-Mobile, a później także w sieci Plus.

W przedsprzedaży smartfon dostępny będzie wraz ze słuchawkami SBH24. To niewielki zestaw słuchawkowy Bluetooth z klipsem łączy wytrzymałą konstrukcję, wysoką jakość dźwięku i obsługę bez użycia rąk w jednym eleganckim urządzeniu.

Dodatkowo 9 stycznia w salonach Sony Centre oraz w sieciach handlowych na rynku otwartym rusza przedsprzedaż modelu Xperia XA2 Ultra. W przedsprzedaży, podobnie jak w przypadku Xperii XA2, dodawany będzie zestaw słuchawkowy SBH24. Oferta również jest limitowana.

źródło: Sony