Zmiany stawek roamingowych w T-Mobile


T-Mobile poinformował, że pomimo zgód jakie operator otrzymał od UKE, nie wprowadzi żadnych dodatkowych opłat za połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y dla obecnych i przyszłych klientów abonamentowych.

Dla obecnych klientów nie wprowadzany również żadnych zmian w zakresie rozliczania transmisji danych w roamingu. Osoby, które podpiszą umowę od 1 lipca 2018 roku, niezależnie od wybranej taryfy, otrzymają możliwość przesłania do 1 GB danych bez żadnych dodatkowych opłat zgodnie z zasadą RLAH.

Powyżej tej ilości, aż do określonego w cenniku limitu FUP dla danej taryfy, zastosowana będzie dopłata w wysokości 14,91 zł za 1 GB (12,12 netto w masowych ofertach biznesowych). Po przekroczeniu limitu danych określonego przez FUP naliczane będą opłaty na dotychczasowych zasadach.

Dla dotychczasowych i nowych klientów pre-paid dopłaty będą stosowane od 1 lipca.

Klienci usług przedpłaconych (pre-paid), posiadający nielimitowane rozmowy, SMS-y/MMS-y i pakietową transmisję danych na okres minimum 30 dni (zarówno w T-Mobile na kartę i Heyah) otrzymają bez dodatkowych opłat, co miesiąc, pakiet 100 minut na połączenia przychodzące i wychodzące, 50 SMS-ów a także 500 MB do wykorzystania zgodnie z zasadą RLAH. Po przekroczeniu 500 MB zastosowana zostanie wspominana wyżej dopłata, co oznacza, że koszt 1 GB wyniesie 14,91 zł aż do osiągnięcia określonej w cenniku granicy FUP (Fair User Policy).

Klientom, którzy korzystają z pozostałych ofert, zostanie naliczona opłata od pierwszej minuty, SMS/MMS czy przesłanego kilobajta danych.

Szczegóły oferty dla klientów T-Mobile na kartę i Heyah są już na stronach WWW. Zmiany w ofertach post-paid również zostaną zaprezentowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Obowiązujące dla każdego z klientów pakiety będą widoczne w aplikacji Mój T-Mobile.

Zobacz również: Dodatkowe opłaty w roamingu na terenie Unii Europejskiej dla klientów Plusa i Plusha

źródło: T-Mobile